CEO2017

První březnový víkend 4. 3. – 5. 3. 2017 proběhla tato soutěž v Polském městě Bidgoszcz.

Turnaje se účastnili závodníci jednotlivých klubů našeho Moravskoslezského svazu karate, který se rovněž podílel na spolufinancování této soutěže a nemalou měrou pomohl finančně zajistit tento hromadný výjezd.

Od pátečního nástupu do autobusu panovala až do nedělního návratu velmi dobrá a kamarádská nálada všech účastníků. Hlavním cílem této akce bylo jednoznačně začít postupně zvyšovat závodní a výkonnostní kvalitu závodníků našeho regionu. Rozhodli jsme se absolvovat několik zahraničních turnajů, kde se naší závodníci utkají z daleko větším a kvalitnějším počtem závodníků než je tomu na soutěžích domácích. Na tomto turnaji se účastnilo skoro 600 závodníků z pěti zemí. Další výhodou turnaje byla možnost závodit hned v několika kategoriích současně, kde každý závodník absolvoval několik zápasů a nemusel zpravidla skončit hned po první nezdařeném utkání, jako je tomu na domácích soutěžích.

První tzv. „vlaštovky“, které se rozhodli pro tuto cestu byli závodníci klubů SKK Budo Havířov, KK Jeseník, ŠKP Karviná a Wakizaši Ostrava. Celkem naši závodníci vybojovali na této nabyté soutěži 13 medailových umístění. Zástupci SKK Budo Havířov vybojovali celkem 6 medailových pozic v soutěži kumite. Mezi nejlepší závodníky tohoto klubu jednoznačně patřil Michal Koběrský a Filip Chmelíček. Taktéž KK Jeseník se ukázal v plné parádě a vybojoval 7 medailových pozic převážně v mládežnických kategoriích, kde především vyčnívala Viktorka Sekaninová a David Stárek. Bylo také velmi dobré vidět jaká jsme dobrá parta a jak jsme se navzájem vzájemně povzbuzovali.

Závěrem bych chtěl všem naším závodníkům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho svazu a jednotlivých klubů a pevně doufám, že i ostatní kluby konečně otevřou oči a budou se účastnit tohoto projektu a nebudou jen mlčky sedět nebo kritizovat.

S pozdravem
Marek Franta a Svatopluk Sekanina

 CEO2017

About Author