lom2017-1

Dovezli jsme Zlato z Letní olympiády dětí a mládeže 2017!

Konečně, konečně po dlouhých letech moravskoslezský svaz prolomil bariéru neúspěchů a dovezl domů zlato a bronz pro moravskoslezský kraj.

Na úvod musím pochválit všechny závodníky, kteří se přípravám věnovali skutečně zodpovědně, poslouchali trenéry a tím se také jejich snaha vyplatila. Nebylo to vůbec jednoduché, protože jak už jsem naznačil v minulém článku, konkurence byla obrovská a kvalitní a do Brna se sjeli opravdu nejlepší z nejlepších.
Od začátku jsme vsadili spíše na kata a kata team, jelikož vybraní závodníci preferovali více tuto disciplínu. Proběhlo několik, i dvoudenních seminářů, kde jsme pilovali všechny disciplíny, včetně kumite. Ovšem hlavní náplní bylo sestavit kata team jak v mladších, tak ve starších žácích. Tam jsme cítili veliký potenciál. Povedlo se. Mladší žáci ve složení Amálie Ondroušková, Daniel Vašek a Alex Kozubal se svým kata týmem totálně rozdrtili konkurenci a s kata Heian Godan a finálovou bunkai, kterou jsme opravdu “dřeli“ do detailu sklidili v hale veliký potlesk všech diváků a dovezli domů zlato. Amálie také vybojovala cenný bronz v kata ml. žákyň, kde byla skutečně silná konkurence. Kata team st. žáků ve složení René Pasker, Andrea Švrčková a Filip Ručka to měli nesmírně těžké, protože byli poskládáni ze tří různých klubů, ale nakonec se s tím porvali statečně a skončili na krásném 5. místě po vyřazení v repasáži, kde si také užili naučenou bunkai. Stejně tak to měl těžké Daniel Vašek v nabité konkurenci v kata ml. žácích, ovšem rval se až do repasáže ve které nakonec podlehl, ale získal tak cenné 5. místo a další bodíky pro moravskoslezský kraj. Na dalších bodovaných místech také skončili Alex Kozubal v kata, René Pasker v kata a Andy Švrčková v kumite. Lucie Petrušková, Natálie Strnadová a Filip Ručka se v individuálech bohužel neumístili. Přesto jsme si společně i s místopředsedou MSKe panem Ryskou olympiádu moc užili a vzpomínky všem zůstanou na celý život.

Zde výsledky závodníků s příslušností klubů: (bodování bylo do 13. místa)

  • 1. místo Kata team ml. žáků ve složení Amálie Ondroušková, Daniel Vašek, Alex Kozubal
  • 5. místo Kata team st. Žáků ve složení Andrea Švrčková, René Pasker, Filip Ručka
  • Amálie Onroušková (Karate Tygr Shotokan Ostrava) …3. místo Kata ml. žákyně
  • Daniel Vašek (Karate Tygr Shotokan Ostrava) … 5. místo Kata ml. žáci
  • Alex Kozubal (Karate Tygr Shotokan Ostrava) … 7. místo Kata ml. žáci
  • Andrea Švrčková (DDM Český Těšín) … 7. místo kumite st. žákyně -45Kg
  • René Pasker (Karate Tygr Shotokan Ostrava) … 13. místo Kata st. žáci

Bez bodového umístění v individuálech:

 • Lucie Petrušková (Karate Tygr Shotokan Ostrava)
 • Natálie Strnadová (Karate Tygr Shotokan Ostrava)
 • Filip Ručka (Hakuba Karate Ostrava)

Za TMK MSKe Bc. Lukáš Miklo

lom2017-1

lom2017-2

lom2017-3

lom2017-4

lom2017-5

About Author