První prosincový víkend 5. a 6. 12. 2015 proběhlo v Ostravě ve sportovní hale Sareza MČR všech věkových kategorií. Republikového šampionátu se zúčastnilo na 600 závodníků z 80 klubů.

Pořadatelskou úlohou byl pověřen klub VŠB TU Ostrava v čele s ředitelem této významné sportovní akce p. Vladimírem Ryskou, který splnil svoji úlohu na velkou jedničku a turnaj po organizační stránce byl zcela bez chyb.

Samozřejmostí bylo, že na této vrcholné akci nemohli chybět závodníci klubů SmSKe.
Dosáhnout na medailové pozice bylo opravdu těžké, protože kvalita závodníků byla letos velmi vysoká. V bohaté konkurenci plně nabitých kategorií se ovšem podařilo některým naším závodníkům získat vytoužené medaile.

Nejúspěšnějším klubem našeho svazu se stal SKK Budo Havířov s pěti medailemi v kumite. Druhým klubem v pořadí byl KK Jeseník, který získal dvě medaile. Tři bronzové medaile vybojovalo karate-do Bruntál, dále pak jedna medaile doputovala do Ostravského klubu Hakuba, jedna do SŠK Karviná a jedna do karate Havířov. Ostatní kluby bohužel na medailové pozice letos nedosáhli, ale i přes to předváděli jejich závodníci pěkné výkony, za které se nemusí rozhodně stydět. V celkovém hodnocení klubů si naše kluby mírně pohoršili, ale věřím, že v roce příštím to bude daleko lepší.