zom2020-1

 

19.1. – 24.1.2020

Karate bylo tentokrát netradičně přesunuto na ZIMNÍ Olympijské hry dětí a mládeže a to na Leden 2020 v nádherném Karlovarském kraji, konkrétně v Mariánských Lázních. Je to skutečně nestandardní, ovšem nakonec nám to nevadilo, jelikož soutěže karate probíhají v hale a ne venku. Co je ovšem důležité – opět jsme za Moravskoslezský kraj jasně zazářili. Zopakovali jsme obrovský úspěch z minulé olympiády a nakonec se nám podařilo ještě navýšit jak počet medailí, tak počet bodů, protože se tentokrát závodníci umístili také na důležitých bodovaných místech v kumite, což se minule nepodařilo.

Závodníci za Moravskoslezský kraj byli opět vybráni na základě bodovacího žebříčku a bylo veřejně vyhlášeno, že do určitého data mohou ještě jednotlivé kluby nahlásit další případné závodníky, nebo náhradníky. Po uplynutí doby a s konečným seznamem závodníků začaly opět přípravy, kde jsme „poskládali“ a nacvičili kata týmy jak starších žáků, tak dorostu a makali jsme na dalších přípravách. Závodníci za svou dřinu dostali dárek dotovaný Moravskoslezským krajem v podobě sportovní tašky a poté špičkové zimní oblečení pro prezentaci kraje na samotné ceremoniály. První den soutěží probíhaly disciplíny Kata. Tam jsme se cítili silní a také jsme to potvrdili a s velkým úspěchem skončili jako nejsilnější tým mezi kraji. Výsledky závodníků pro Moravskoslezský kraj první soutěžní den dopadly následovně:

Daniel Vašek – Kata starší žáci 1. místo

Amálie Ondroušková – Kata Dorostenky 2. místo

Alex Kozubal – Kata starší žáci 3. místo

Amálie Ondroušková, Andrea Švrčková a Filip Ručka – Kata team dorost 2. místo

Filip Ručka – Kata dorostenci 7. místo

Vojtěch Válek – Kata dorostenci 9. místo

Helena Hájková – Kata starší žákyně 9. místo

Andrea Švrčková – Kata dorostenky 11. místo

Michaela Válková – Kata starší žákyně 11. místo

Druhý soutěžní den jsme se nakonec v kumite také neztratili. Sice to na „bednu“ už nebylo, ovšem převážně „kataři“ se nezalekli výzvy a všichni nastoupili s chrániči na tatami, kde odvedli výbornou práci mezi nejlepšími „kumiťáky“ v republice, za co jim všem patří velký obdiv. Všichni skončili na bodovaných místech a utržili tak body pro Moravskoslezský kraj do konečného hodnocení.

Amálie Ondroušková – 5. kumite dorostenky -52 kg

Helena Hájková – 5. kumite starší žákyně +47 kg

Vojtěch Válek – 7. kumite dorostenci +60 kg

Filip Ručka – 9. kumite dorostenci +60 kg

Michaela Válková – 9. kumite starší žákyně +47 kg

Daniel Vašek – 9. kumite starší žáci – 50 kg

Andrea Švrčková – 10. kumite dorostenky +52 kg

Alex Kozubal – 11. kumite starší žáci -50 kg

Kumite team starší žáci 7.

Kumite team dorostenci 5.

Zimní olympiáda 2020 byla tedy opět velmi úspěšná jak pro Moravskoslezský kraj, tak pro Moravskoslezský svaz Karate. Velmi jsme si to také užili a prožili jsme spoustu srandy a nezapomenutelných zážitků, což samozřejmě k olympiádě neodmyslitelně patří. Velice děkujeme Karlovarskému kraji za krásný zahajovací ceremoniál a nádherné medaile a poháry. Já osobně moc děkuji závodníkům a trenérce Báře Korabečné za výborně provedenou práci, a že závodníci přistupovali ke svým startům maximálně zodpovědně a poslouchali nás trenéry na slovo. Doufám, že příští výběr na další olympiádu bude alespoň tak stejně silný, jako za poslední dvě výpravy, protože stávající závodníci nezadržitelně rostou a další výpravy čekají už nová jména a nové naděje.

Vedoucí ZODM 2020 a TMK MSKe: Bc. Lukáš Miklo

zom2020-1

zom2020-2

zom2020-3

zom2020-4

About Author