Máme za sebou LODM 2022 v Olomouci, která proběhla poslední červnový týden. A opět „MEDAILOVÁ“!!!

Do bojů za Moravskoslezský kraj byli vybráni, dle tabulek umístění nejlepší za kraj ve svých kategoriích a sice:

Natálie Dubová a Tereza Kulhánková z SKK Budo Havířov

Matouš Folwarczný a Pavel Žíla z Karate Klubu Karviná

Michaela Válková, Ellen Rezková, Lukáš Dobrozemský a Sebastián Noštinský z Karate Tygr Shotokan Ostrava.

Jako vedoucí a koučové výpravy se zúčastnili již tradičně Lukáš Miklo a nově Jana Bělicová.

Celá olympiáda se tentokráte konala ve jménu neúprosného a nepolevujícího, všudypřítomného horka, kde již na samotném (jako vždy brilantním a skvělém) úvodním ceremoniálu, nás museli stříkat vodou, abychom se na sluníčku doslova neupekli.

Tentokráte jsem zaregistroval opravdu silnou, vynikající a velice kvalitní konkurenci dalších krajů, což zvěstovalo parádní duely a kvalitní zápasy. Také se tomu tak stalo. I přes neúprosné a spalující vedro byly zápasy vynikající, jak první den v Kata, tak druhý v Kumite a všem zúčastněným včetně rozhodčích a organizátorů patří smeknutý klobouček za výbornou práci, organizaci a samotnou pohodovou atmosféru.

Bohužel jsme se nemohli z většiny umístění dostat přes bramborové medaile, kdy chyběl buď jeden praporek, nebo jeden bod. Ovšem opravdu téměř všichni si sáhli alespoň na tu „bramboru“ což byl v tak našlapané konkurenci také výborný výkon a všem patří veliká pochvala a uznání za výbornou práci a cenné body pro náš kraj. Aspoň si všichni odvezli domů plyšového maskota Oldu, který se rozdával do pátého místa.

Téměř všichni píšu proto, že přece jenom opět jsme ty medaile pro náš, Moravskoslezský kraj vybojovali a to hned „Dublem“ Lukiho Dobrozemského, kdy první den vybojoval třetí místo, a tak bronzovou medaili za Kata a druhý den místo druhé a stříbro v Kumite. Užil si tak hned dva dny a dva výstupy na pódium při medailovém ceremoniálu v olympijském domě. Splnil si tak dlouho očekávaný sen. Bohužel jej nemálo mrzel výsledek „jeho“ Kumite týmu, kdy je dělil opět od bronzu jeden jediný bod a tím ovšem také prokázal týmového ducha a hráče, kdy řekl, že si opravdu přál na pódiu stát s ostatními a ukázal tak trenérům, kamarádům a všem kolem, že čest, fair play a lidskost je tady stále s námi. Kde jinde by to takhle mělo být než v Karate.

Všem obrovské díky za skvělou reprezentaci, díky za skvělou „puberťáckou“ zábavu, vždy nás to obohatí, díky za super výkony a příště snad opět s medailemi, jako za poslední tři roky.

Za MSKe zpracoval: Bc. Lukáš Miklo

About Author