Masarykovo náměstí v Ostravě, 5. září 2014 – toto je místo a datum, které by měl mít v kalendáři zapsáno snad každý karateka v ČR. Bude se totiž konat Den ostravského karate!

Akce má za cíl představit naše krásné bojové umění, sport a životní styl široké veřejnosti. Při této příležitosti se spojily hned tři oddíly karate (KARATE TYGR SHOTOKAN, VSK VŠB – TU OSTRAVA a OKINAWA KARATEDO OSTRAVA), daly hlavy dohromady a vytvořily jedinečnou akci na podporu karate. Velkou úlohu v našem snažení hraje i Statutární město Ostrava, které skrze fond Ostrava – Evropské město sportu 2014 velmi významně podpořilo náš projekt a umožnilo takovou akci vůbec realizovat.

Během dopoledního programu, který proběhne mezi 10:00 a 12:00, se s karate seznámí přes 200 dětí z několika ostravských Základních škol. Odpoledne bude určeno pro širokou veřejnost (13:00 – 17:00).

V den konání akce bude celé náměstí patřit karate! Bude rozděleno do tří sektorů, ve kterých se odehrají nejrůznější aktivity. Sektor 1 bude hlavním a stěžejním. Zde návštěvníci naleznou pódium, tatami a 200 míst k sezení! Návštěvník tady shlédne ukázky karate v podání jak začínajících dětí, tak reprezentantů ČR. Sektor 2 poslouží ke všem fyzickým činnostem, které jsou s karate spojeny. I zde bude tatami, na kterém si účastníci budou moci karate vyzkoušet a zasoutěžit si v rozličných sportovních a dovednostních disciplínách. Sektor 3 bude určen pro malou lekci kaligrafie, vyplnění „karatekvízu“ a dalších zábavných aktivit, u kterých si sice odpočine tělo, zato mysl pojede na plné obrátky.

Všechny karateky i nekarateky srdečně zveme!

propagační video na akci:

https://www.youtube.com/watch?v=ayhSqJP8Qv4&feature=youtu.be

den karate2014

About Author