v období od 23. 6. do 27. 6. 2024 se v Českých Budějovicích uskutečnila velkolepá akce s názvem Olympiáda dětí a mládeže 2024. Celkově se na ní
představilo 3395 závodících sportovců ve 20 sportech ze všech krajů napříč republikou.

Je nám ctí, že za Moravskoslezský kraj jme měli možnost vyslat osm závodících karatistů, kteří jsou rezprezentanty Karate Havířov, Karate Tygr
Ostrava, ŠSK karate Karviná a získali 6 medailí!!!

*Reprezentanti MS kraje v karate:* Markéta Jašková, Dorota Pavelková, Štěpán Podlesný (Karate Havířov), Elen Rezková, Lukáš Dobrozemský, Jakub
Šimeček (Karate Tygr Ostrava), Eliška Kulhánková a Matouš Folwarczný (ŠSK karate Karviná).

Naši závodníci se utkali v disciplínách kata i kumite, jak v soutěži jednotlivců, tak v soutěžích družstev a nevedli si vůbec špatně. Silně obsazené kategorie byly předzvěstí těžkých a vyrovnaných zápasů.

Pondělní program zahájila soutěž kata jednotlivců, kde se představili nejdříve dívky Eliška, Elen, Dorota a Markéta a následně pak chlapci. Štěstěna nám nebyla nakloněna a většina zápasů skončila v prvním, případně ve druhém kole, vyjímku tvořil výkon Doroty Pavelkové, která velmi neštěstně prohrála souboj o bronz a zbyla na ní nelichotivá 5. pozice.
Máme-li být upřímní, nejvíce jsme se soustředili na soutěž kata družstev, ve které jsme věřili v zisk medaile. Dlouhodobý nácvik a nová katařská kimona měla být tím správným receptem k úspěchu. Bohužel pondělní olympijský den nebyl našim dnem šťastným a soutěž družstev nám přinesla pouze další prohru v boji o bronz a obrovské zklamání!

Náladu jsme si napravili až úterními disciplínami kumite. Všichni naši závodníci předvedli krásné, bojovné a vyrovnané souboje, při kterých se kaučové Jana Bělicová a Martin Blatoň nadýmali pýchou. Krásné karate předvedl Lukáš Dobrozemský, který v 1. kole narazil na favorita celé kategorie a porazil jej. Jeho cesta pokračovala až do finále, kde bohužel velmi těsně podlehl a obsadil překrásné druhé místo. Výborné výkony předváděla teké děvčata Dorota a Eliška, jejichž výkony byly korunovány ziskem bronzových medailí v jejich kategoriích. O krásné umístění se postaral také Štěpán Podlesný, který v souboji o brozn udolal závodníka svým tvrdým gyuku tsuki. Kuba Šimeček si ve velmi silně obsazené kategorii poradil se soupeři a jeho cesta skončila prohraným semifinále a byl odkázán na souboj o bronz. Velmi taktickým a vyzrálým výkonem svého soupeře předčil a zaslouženě si odváží bronzovou medaili. Svou dávku smůly si vybrala děvčata Markéta a Elen, která v jednotlivcích na medaile nedosáhla.

Prestižní soutěž kumite týmů byla pro naše děvčata i chlapce velmi povedená, kumite tým mladších žáků se probojoval do semifinále, v němž do rozhodujícího zápase nastoupil Jakub Šimeček, který předvedl famózní výkon. Bohužel ani to neuspělo a díky spornému verdiktu rozhodčích jsme byli
odkázání k souboji o bronz. Po vyrovnaných výkonech naše družstvo starších žáků smolně podlehlo i v souboji o bronz.

Náladu celé výpravě zvedl až zisk třetího místa v kategorii kumite týmů dorostenců, v němž svými výkony nadchli Lukáš, Elen i Matouš, který v závěrečném utkání o bronz rozhodl deset sekund před koncem kopem mawashi geri.

Závěrem bych rád poděkoval všem závodníkům za předvedené výkony a obětavost. Trenérce Janě Bělicové za organizaci, kaučování a šíření pozitivní energie. Panu Šimečkovi za krásné fotografie a trpělivost při jejich pořizování.

Děkuji, že jsem mohl být součástí celého veleúspěšného týmu.